Veebiloeng "Õigusteadmisi õpetajale sügisel 2022"

Õpetaja töö eeldab orienteerumist haridusvaldkonna õigusaktides – sedasi on kirjas erinevates kutsestandardites. Korraldame sügisesel koolivaheajal veebiloengu, et aktuaalsed õigusteadmised nendest huvitatud õpetajateni toimetada.
Veebiloeng toimub 25. oktoobril kell 12.
Veebiloengul käsitletavad teemad:
1. Juristi nõuanded konfliktsete olukordade õiguskindlaks lahendamiseks
Vahel tundub, et koolides ja lasteaedades on probleemide lahendamisel advokaadi ja kohtuga ähvardamine muutunud juba tavaliseks. Ka on üsna tavapärane juristi kaasamine erinevate konfliktide lahendamisse, mis tekkinud haridusasutuste, õpilaste ja lapsevanemate vahel. Sageli on aga konflikti maandamisel abi lihtsatest õigusteadmistest.
2. Tasuliste ürituste korraldamisest
Lapsevanematelt on aeg-ajalt kuulda nurinat, et koolis või lasteaias kogutakse lastelt raha. Seadus piiritleb aga väga selgelt millal ja mille tarbeks tohib haridusasutustes lastelt raha koguda.
3. Kohtupraktika õpilastele pandud hinnete ja antud hinnangute vaidlustamises
Mida teeb õpilane kui ta on enda arvates saanud ebaõiglaselt madala hinde? Variante on mitmeid, ent täna saame rääkida ka juba sellekohasest kohtupraktikast.
4. Streik – mis see on? Kellel on õigus streikida ja mida streikides tuleb silmas pidada?
Selgitame mis on streik – mida tuleb teada, et streikides seadusega pahuksisse ei satuks ja räägime ka sellest kuidas õpilastele selgitada streikimise tähendust meie õigusruumis.
5. Andmekaitsest laste- ja haridusasutuses
Vahel üllatab õpetajaid see, et laste õpitulemuste teistele avaldamiseks peab olema lapsevanema luba ja seda ka siis kui jagada soovitakse positiivseid õpitulemusi ja häid saavutusi. Endiselt on palju probleeme ka laste fotode avaldamisega.
6. Autorikaitse probleemidest laste- ja haridusasutuses
Õppematerjalid on kallid ja aeg-ajalt paljundatakse õpilastele mõnda lehte töövihikust või raamatust. Ent räägime mida ütlevad selle kohta autoriõiguse reeglid ja milliseid probleeme autorikaitsega seoses veel haridusasutustes ette tuleb.
7. Karistamine laste- ja haridusasutuses – kas üldse ja millised meetodid on lubatud?
Milliseid võimalusi on näinud ette seadusandja laste distsiplineerimiseks haridusasutuses ja milliseid toiminguid võib pidada karistamiseks?
8. Ülevaade Riigikogu sotsiaalkomisjoni aktuaalsetest seisukohtadest ja algatustest haridusküsimustes
9. Kohtu-uudiseid haridusõigusest
10. Vastused osalejate poolt esitatud küsimustele
Lisaks planeeritud teemadele peatume kõikidel teemadel mille kohta on veebiloengul osalejad küsimusi esitanud. Küsimused palume esitada kas registreerimislehel või meilile ykoiguskool@gmail.com hiljemalt 21. oktoobril.
Veebiloengu kestvus on 3 akadeemilist tundi.
Loengu korraldaja on MTÜ Ü K Õiguskool. Lektor on jurist, õigusteaduse magister Ülli Kastepõld.
Osalustasu sõltub sellest, kas soovite ka järelvaatamisvõimalust:
Loengu kuulamine 25.10 algusega kell 12 - 74 eurot
Loengu järelkuulamine vabalt valitud ajal 92 eurot
Loengu kuulamine 25.10 algusega kell 12 koos järelkuulamisvõimalusega 24 tunni jooksul - 95 eurot
Loengu kuulamine vabalt valitud ajal koos järelkuulamisvõimalusega 24 tunni jooksul - 116 eurot
Loengu kuulamine 25.10 algusega kell 12 koos järelkuulamisvõimalusega 7 päeva jooksul - 134 eurot
Ühelt tellijalt lisakuulaja – 20% põhikuulaja osalustasust (vastavalt 14,80; 18,40; 19; 23,20 ja 26,80 eurot)
Osalustasu sisaldab:
1. Loengu kuulamist selle toimumise ajal. Osalejale saadetakse personaalne loengulink, mis võimaldab virtuaalsesse loenguruumi sisenemise ühest või vastavalt lisakuulajate registreerimisele mitmest seadmest.
2. Õppematerjali (dokumendid, artiklid, loengul viidatud kohtulahendid) kasutamist parooliga kaitstud lingil – materjal on kättesaadav osalejale alates osalusarve laekumisele järgnevast päevast kuni 10 päeva jooksul loengu toimumisest, kõik avaldatud materjalid on allalaetavad. Õppematerjali lingil on ka testvideo, mille käivitamise ja kuulamisega saab veenduda, et loengu toimumise ajal kulgeb tehniliselt kõik ladusalt.
3. Loengu esitlusslaide väljaprinditava jaotusmaterjalina – avaldatakse õppematerjali lehel.
4. Järeltuge: kirjalikke vastuseid täiendavalt esitatud teemakohastele küsimustele – kõik esitatud küsimused ja vastused neile avaldatakse õppematerjali lehel ja saadetakse osalejatele e-postiga. Küsimusi on võimalik loengujärgselt esitada 26. Ja 27. oktoobril, vastused jõuavad osalejateni 28. oktoobril.
Loengu korralduslikku poolt puudutavad küsimused on oodatud meilile ykoiguskool@gmail.com.
Loengule registreerumiseks palume täita lühikese vormi: